Bizi Takip Edin!

> Gezilerimiz > DOĞU KARADENİZ KÜLTÜR_GEZİSİ

DOĞU KARADENİZ KÜLTÜR_GEZİSİ
Tarih :25.7.2015 - 1.8.2015

Fiyat :2.495,00 ₺

 

Gezgin sayısı 22 kişi ile sınırlıdır!

Bu geziyi tam 9 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Gezi DetayıTarih kokan sokaklarıyla Akdeniz kültürünün Karadeniz’deki limanı Trabzon / Yeşilin her tonun ortasında bulutlarla dertleşen Sümela Manastırı / Safranbolu’dakile andıran evleriyle Akçaabat / kristal gibi sarkıt dikitleriyle soluk alıup veren Gümüşhane  Karaca Mağarası / Alabalık lezzetindeki Uzungöl / Yemyeşil çay bahçeleriyle Rize / Benekli balıklarıyla, Taş köprüleriyle Fırtına Deresi / Derelerin kardeşlik kavşağı Çamlıhemşin / Poşili kadınların yaylası Ayder / Beklenmeyen bir yerde karşınıza çıkan olağanüsti Zilkale / Ahşapcamileri ile İkizdere / Türkiye’deli İsviçre Şavşat / Yüksek viraj Artvin / Büyüleyeci Çoruh havzasının taş işçiliği harikası Gürcü Katadrelleri ile tam bir doğa ve kültür şöleni…

25 Temmuz  Cumartesi: İSTANBUL (Sabiha Gökçen)  - TRABZON

FEST Travel tarafından önerilen uçuşa ve diğer ulaşım araçlarıyla gelişe göre 09.00’da Trabzon Havaalanı’nda buluşma. Trabzon gezisi: Ayasofya Camisi, Gülbahar Hatun Camisi, Ortahisar Fatih Camisi, Küçük Ayvasil Kilisesi (Aziz Anna), Trabzon Çarşısı, Taşhan, Çarşı Cami, Trabzon'da akşam yemeği ve konaklama. (AY/K)

26 Temmuz Pazar: TRABZON ve ÇEVRESİ  

Gümüşhane Karaca Mağarası, Zigana Geçidi ve Atatürk Köşkü gezileri. Horon gösterisi eşliğinde  AY ve otelde K.

27 Temmuz Pazartesi: TRABZON - MAÇKA - TRABZON

Altındere Vadisi’ne hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı’na çıkış. Akçabat Orta Mahalle evleri gezisi. Trabzon’da AY/K.

28 Temmuz Salı: TRABZON - UZUNGÖL - İKİZDERE

Uzungöl gezisi. Öğle yemeği (ÖY). İkizdere Vadisi ve ahşap camiler gezileri. İkizdere’de otelde AY/K.

29 Temmuz Çarşamba: İKİZDERE - AYDER - ARDEŞEN

Ayder, Fırtına Deresi ve Zil Kalesi gezileri. Aydeşen’de AY/K.

30 Temmuz Perşembe: AYDER - ŞAVŞAT

Hopa ve Cankurtaran Geçidi’nden geçerek, Artvin üzerinden Şavşat’a gidiş, ÖY. Cevizli köyü, Tibeti Kilisesi ve Yavuzköy gezileri. Kocabey Köyü’ndeki Laşet Tesisleri’nde AY/K.

31 Temmuz Cuma: ŞAVŞAT - ERZURUM

Çam Geçidi, Ardahan ve Göle yoluyla büyüleyici Çoruh Vadisi'ne iniş. ÖY. İşhan ve Öşk-Vank Kilisesi gezileri. Erzurum'da otelde AY/K.

1 Ağustos Cumartesi: ERZURUM – İSTANBUL (Sabiha Gökçen)

Çifte Minareli Medrese, kısa bir Erzurum gezisi ardından Erzurum Havaalanı’na transfer.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler: • Özel araç ile programda yazılan tüm transferler ve geziler,

 • Trabzon’da 3 gece 5 yıldızlı Novotel’de yarım pansiyon konaklama,

 • İkizdere’de 1 gece 5 yıldızlı Ridos Thermal Hotel’de yarım pansiyon konaklama,

 • Ardeşen’de 1 gece Ela Hotel’de yarım pansiyon konaklama,

 • Şavşat’ta 1 gece Laşet Motel’de  yarım pansiyon konaklama,

 • Erzurumda 1 gece Renaissance Polat otelinde yarım pansiyon konaklama,

 • 3 öğle yemeği,

 • Tüm müze ve ören yeri girişleri,

 • Tüm bahşişler (tur liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),

 • Uzman FEST Travel rehberlik hizmeti, • FEST Travel Özel “Gezi Kitapçığı”

 • Tüm bahşişler (tur liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),

 • Zorunlu Paket Tur TÜRSAB Seyahat Sigortası,

 • KDV.


 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: • İstanbul - Trabzon / Erzurum - İstanbul ulaşım ücreti,

 • Programda belirtilmeyen öğle yemekleri,

 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınacak alkollü - alkolsüz içecekler

 • Kişisel harcamalar (telefon, mini bar…)

Mustafa Peştereli

Profesyonel Rehber

1959 yılında Tokat’ın Reşadiye ilçesinde doğdum. Doktor olan babamın o yıl tayini Çanakkale’nin Lapseki’sine çıkınca, daha onsekiz günlük iken, jip, tren, vapur, otobüs gibi çeşitli ulaşım araçlarını kullanarak, gezginlik kariyerime başladım. Anamın dediği gibi yollarda doğdum; yollarda yaşıyorum… ”Memleketin neresinde olursa olsun çalışırım” diyen idealist bir babanın oğlu olarak eğitim yaşantımı da göçebe düzeninde sürdürdüm.

İlkokul yıllarım üç ayrı kentin (İstanbul, Zonguldak, Tokat) dört ayrı okulunda geçti. Sonra ailem Tokat’ta iken, yatılı olarak İstanbul’da Galatasaray Lisesi’nde orta öğrenimimi tamamladım. İşte rehberliğin kanıma girmesi de bu dönem de oldu. Lise ikinci sınıftayken, TMGT (Türkiye Milli Gençlik Teşkilatı) tarafındn düzenlenen amatör rehber kursuna katıldım. Çalışarak okumanın insana hem alaylı hem de mektepli olma şansını verdiğine inandığımdan, lise sonda gazeteciliğe bulaştım. Hürriyet gazetesinde Fransızcadan haber çevirileri yaparken sözcük dağarcığımın zenginleşmesinin keyfine vardım. Üniversite yıllarım başka bir kentte geçti. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi idealimdi; birinci tercihimdi. Orada 1979-1983 yılları arasında aldığım Ulusrarası İlişkiler eğitiminin meslek yaşamımda çok faydasını gördüm, halen de görüyorum. Siyasal’da okurken 1982 yılında Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın düzenlediği kursa katılarak Profesyonel Rehber Kokartımı aldım. Gazetecilikle ilişkim de Milliyet’te gece muhabiri olarak sürdü.

Üniversite diplomasını aldıktan sonra, Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimlar Enstitüsü bünyesinde Kamu Yönetimi yüksek lisans programına katıldım. Daha sonra 1985-1988 yılları arasında, üç yıl T.C Merkez Bankası’nda günümüzün BDDK (Bankacılık Denetleme ve Düzenleme Kurumu)’sının çekirdeği olarak nitelendirebileceğimiz Bankalar Gözetim Müdürlüğü’nde çalıştım. Bu dönemde Fransa!nın verdiği bir bursla, Paris’te Institut International d’Administration Publique (IIAP) (Uluslararası Kamu Yönetimi Enstitüsü) ‘te Eylül 1987 ile Temmuz 1988 arasında Kamu Maliyeis İşletmesi konusunda yüksek lisans eğitimi gördüm. Bu kapsamda Fransa Merkez Bankası (Banque de France)’da bir staj yaptım ve Avrupa Birliği ( o zamanki adıyla Avrupa Ekonomik Topluluğu) ‘nin Brüksel’deki merkezinde, topluluğun işleyiş mekanizmaları ile ilgili konferansları izledim. Dönüşümde masabaşı çalışmanın ve rakamların bana göre olmadığının ayırtına iyice vardığımdan 1988 yılında Merkez Bankası’ndan ayrıldım ve lise yıllarımdan beri kanıma girmiş olan, yüreğimden ve aklımdan hiç uzaklaşmayan sevgili keyifli mesleğime, rehberliğe döndüm. 1

1988 yılından sonra, tam mesaimi verdiğm bu meslekte, ağırlıklı olarak, Fransız gruplarla Türkiye’nin bütün bölgelerinde yurtiçi turlar yapmaktayım. Ayrıca uzun yıllar boyunca Türk grupları Mısır ve Fas’a götürdüm. Meslek yaşamımın en keyifli dönemine FEST’e merhaba diyerek girdim. 1997 yılından bu yana yaptığım Doğu Karadeniz Kültür turları ve Vietnam-Kamboçya-Laos turları coğrafi ve kültürel ufkumu genişletirken, gülümseyerek anımsadığım dostlarımın sayısını da her yıl kat kat arttırıyorlar. Çalışanları, gezginleri ve felsefesiyle FEST ailesinin bir parçası olmaktan onur duyuyorum. Burada mutluyum. Yıllanmış FEST dostlarına bir sözüm var: “Nerede kalmıştık?” Yeni FEST dostlarına da bir merhaba: “Nereden başlayalım?”

İsim  *
Soyisim  *
Telefon  *
E-posta  *
Adres
Tur DOĞU KARADENİZ KÜLTÜR_GEZİSİ
Kişi Sayısı  *
Mesaj
İsim  *
Soyisim  *
Telefon  *
E-posta  *
Tur DOĞU KARADENİZ KÜLTÜR_GEZİSİ
Mesaj