Bizi Takip Edin!

> Gezilerimiz > VAN GÖLÜ HAVZASI KÜLTÜR GEZİSİ(BİTLİS VAN TATVAN AHLAT)

VAN GÖLÜ HAVZASI KÜLTÜR GEZİSİ(BİTLİS VAN TATVAN AHLAT)
Tarih :25.5.2015 - 28.5.2015

Fiyat :1.300,00 ₺
Gezgin sayısı 24 kişi ile sınırlıdır!

Bu geziyi tam 9 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Gezi DetayıEski Van merkezi Tuşpa / Akdamar Adası’nda Kral I. Gagik tarafından yaptırılan Kutsal Haç Kilisesi / Urartu eseri Çavuştepe Kalesi ve Osmanlı döneminin en heybetli kalelerinden birisi olan Hoşab (Güzelsu) Kalesi / Selçuklu ve İlhanlı dönemlerinin en önemli eserlerini barındıran Ahlat / Gevaş, Bendimahi (Muradiye) Çağlayanı…

25 Mayıs Pazartesi: İSTANBUL - VAN

FEST Travel tarafından önerilen TK 2746 uçuşu ve diğer ulaşım imkanlarıyla gelenler ile saat 09.00’da Van Havalimanı’nda buluşma. Yedi Kilise, Urartu Kalesi, Analı Kız Açık Hava Tapınağı, Eski Van ve Argişti Kaya Mezarı gezisi. Öğle yemeği (ÖY). Kalede gün batımı. Otelde akşam yemeği ve konaklama (AY/K).

 

26 Mayıs Salı: VAN

Hoşab Kalesi, Çavuştepe ve Gevaş Selçuklu Mezarlığı, Halime Hatun Kümbeti gezileri. ÖY. Akdamar Adası’nda Kutsal Haç Kilisesi gezisi. Otelde AY/K.

 

27 Mayıs Çarşamba: VAN - BİTLİS - TATVAN

Van’da kahvaltı sokağında geleneksel Van Kahvaltısı. Bitlis’te ÖY ve öğleden sonra minibüsler ile Nemrut Krater Gölleri gezisi. Tatvan’da otelde AY/K.

 

28 Mayıs Perşembe: TATVAN - AHLAT - VAN - İSTANBUL

Ahlat Selçuklu Mezarlığı ve Kümbetleri gezisi. Adilcevaz’dan geçerek Muradiye Çağlayanı’nda ÖY. Van Havaalanı’na transfer.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler: • Özel otobüs ile ulaşım,

 • Yarım pansiyon esasına göre Van’da 2 gece, Tatvan’da 1 gece konaklama,

 • 4 öğle yemeği,

 • Tüm transferler,

 • Uzman FEST Travel rehberlik hizmeti,

 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti, • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor.),

 • Zorunlu Paket Tur TÜRSAB Sigortası,

 • FEST Travel özel “Gezi Kitapçığı.”

 • KDV.


 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: • İstanbul - Van - İstanbul ulaşımı,

 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınacak alkollü - alkolsüz içecekler,

 • Kişisel harcamalar (telefon, minibar…)

Yıldırım Büktel

Profesyonel Rehber

1962 yılında Ardanuç’ta doğdum. Babamın mesleği dolayısıyla çocukluğum Anadolu’nun çeşitli yerlerinde geçti. Gezme, görme merakım belki o zamandan oluşmuş olsa gerek. İstanbul’da Galatasaray Lisesi’ni, Ankara’da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdim. Üniversitede iken öğrencilik yıllarında yapmaya başladığım rehberlik mesleğini 1985 yılından itibaren profesyonel olarak yapmaya devam ediyorum. Başlangıçta Türkiye’nin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini yabancı turistlere tanıtmaktan ibaret olan meslek yaşantım 1997 yılından itibaren FEST ile çalışmaya başlamamla beraber yeni bir boyut kazandı. 7 yıldır yabancı gruplarla Türkiye’nin çeşitli bölgelerini gezmenin yanı sıra Türk grupları ile Toskana, Sicilya, Sardinya, Korsika, Loire Şatoları, Ürdün, Suriye, Lübnan, Umman Sultanlığı, Yemen, Türkistan, Özbekistan, Kazakistan gezileri ile ülkemizde de çocukluğumun bir bölümünü geçirdiğim Güneydoğu ve Doğu Anadolu kültür gezilerini gerçekleştiriyorum. Gezmenin, tanımanın, anlamanın insanın dünyasını geliştirdiğine, ön yargılarından uzak dünya vatandaşı olmasına katkıda bulunduğunu düşünüyorum. Kültür gezilerinin bir estetiği olması gerektiğine ve bu estetiği yaratmanın da deneyim ve irade ile mümkün olduğuna inanıyorum. Koşullar elverdikçe gezmeyi, gezdirmeyi, sonsuz bir zenginlik olarak nitelediğim evrensel kültür değerlerini tanımayı ve tanıtmayı arzu ediyorum.

İsim  *
Soyisim  *
Telefon  *
E-posta  *
Adres
Tur VAN GÖLÜ HAVZASI KÜLTÜR GEZİSİ(BİTLİS VAN TATVAN AHLAT)
Kişi Sayısı  *
Mesaj