Bizi Takip Edin!

> Gezilerimiz > TARİHİN DÖNÜM NOKTALARI: TROYA VE ÇANAKKALE SAVAŞ ALANLARI

TARİHİN DÖNÜM NOKTALARI: TROYA VE ÇANAKKALE SAVAŞ ALANLARI
Tarih :16.5.2015 - 17.5.2015

Fiyat :700,00 ₺Bu geziyi tam 9 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Gezi DetayıAnzak Koyu / 57. Alay Anıtı / Gelibolu Yarımadası / Tarihin dönüm noktalarından Troya Örenyeri / Çimenlik Kalesi / Deniz Müzesi / Seddülbahir / Cape Helles Anıtı / Çanakkale Şehitler Abidesi…

16 Mayıs Cumartesi: İSTANBUL - GELİBOLU YARIMADASI - ÇANAKKALE

Fenerbahçe, Şükrü Saraçoğlu Stadı altı, Migros önü saat 06.30’da , Beşiktaş, Yıldız Caddesi, Conrad Oteli ile Yıldız Saat Kulesi arası saat 06.50’de buluşma ve otobüsle Çanakkale'ye hareket. Öğle Yemeği (ÖY). Anzak gezileri: Lone Pine Anıtı, 57. Alay Anıtı, Conkbayırı, Arıburnu ve Anzak Koyu.  Çanakkale’de akşam yemeği ve konaklama.

17 Mayıs Pazar: ÇANAKKALE - TROYA - ÇANAKKALE -  İSTANBUL

Troya Örenyeri gezisi. Çanakkale’ye geri dönüş, Çimenlik Kalesi Deniz Müzesi ve Güney  Sektörü (Seddülbahir, Cape Helles Anıtı, Yahya Çavuş, Morto Koyu, Çanakkale Şehitler Abidesi) gezileri. İstanbul’a hareket. Yaklaşık 7 saatlik (512 km) yolculuk sonrası İstanbul’a varış.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler: • İstanbul - Çanakkale - İstanbul ulaşım,

 • Özel araç ile programda yazılı olan tüm geziler,

 • Çanakkale’de 1 gece 4 yıldızlı Tusan Otel’de yarım pansiyon esasına konaklama,

 • 2 öğle yemeği,

 • Özel araç ile ulaşım,

 • Tüm Müze ve ören yeri giriş ücretleri,

 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,

 • Tüm bahşişler (tur liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),

 • KDV,

 • Zorunlu Paket Tur TURSAB Seyahat Sigortası,

 • FEST Travel özel “Gezi Kitapçığı”.


 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınacak alkollü - alkolsüz içecekler,

 • Kişisel harcamalar (telefon, minibar…)

Serhan Güngör

Profesyonel Rehber

1969 yılında Ankara’da doğdum. İlk, orta ve lise öğrenimimi TED Ankara Koleji’nde yaptım. 1992 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden lisans derecesi ile mezun oldum. 1992-1993 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Tarih Bölümü’nde yüksek lisans dersleri aldım. Tarihi savaş alanları üzerine yaptığım tez çalışması ile, 2010 yılında Istanbul Üniversitesi Coğrafya Bölümünden yüksek lisans derecemi aldım. Üniversite mezuniyetimden sonra çeşitli yabancı şirketlerde uluslararası denetim konusunda çalıştım. 1993-1995 yılları arasındaki askerlik hizmetimde Deniz Kuvvetlerine bağlı Amfibi Deniz Piyade Tugayı’nın Foça ve Şırnak’taki birliklerinde takım ve tim komutanı olarak görev aldım. Daha öğrencilik yıllarımda Anadolu’yu gezme tutkusuna kapıldım ve bilinçli bir şekilde gezmeye başladım. 1997 yılında gezme tutkusunu profesyonel hayata çevirme kararım sonucu İngilizce dilinde Profesyonel Turist Rehberi lisansımı aldım. Bu tarihten beri Türkiye’yi yerli ve yabancı gezginlere gezdirip tanıtmaktayım. Günlük şehir turlarından bir aylık Anadolu turlarına, yirminin üzerinde ülkeye yurtdışı turlarda tur liderliğinden, savaş alanları veya mimari gibi özel ilgi turları rehberliğine kadar çeşitlilik içeren alanlarda mesleğimi severek yapıyorum. Fest için, ilk defa “Tarihin Dönüm Noktaları: Troya ve Çanakkale Savaş Alanları” ve “Kurtuluşun Coğrafyası” programlarını hazırladım ve rehberliğini yaptım. Istanbul Yapı Radyo’da “Seyahatname”, Açık Radyo’da “Rehberesor” programlarını yaptım ve sundum. Siyasi ve toplumsal tarih, arkeoloji, sanat tarihi, askeri tarih, kentleşme, plastik sanatlar, geleneksel Türk el sanatları, caz ve klasik müzik, fotoğraf, doğa yürüyüşleri ve denizcilik hem özel hem de mesleki ilgi alanlarımın başta gelenleridir. İflah olmaz bir kitap ve müzik koleksiyoncusuyum.

İsim  *
Soyisim  *
Telefon  *
E-posta  *
Adres
Tur TARİHİN DÖNÜM NOKTALARI: TROYA VE ÇANAKKALE SAVAŞ ALANLARI
Kişi Sayısı  *
Mesaj