Bizi Takip Edin!

> Gezilerimiz > SAGALASSOS KÜLTÜR GEZİSİ

SAGALASSOS KÜLTÜR GEZİSİ
Tarih :19.6.2015 - 21.6.2015

Fiyat :850,00 ₺
Gezgin sayısı 22 kişi ile sınırlıdır!

Bu geziyi tam 7 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Gezi DetayıGöller Bölgesi’ndeki en büyük göl olan Beyşehir Gölü, her mevsim ve her saatinde renk değiştiren Eğirdir Gölü / Burdur’un Ağlasun İlçesi sınırları içinde antik Sagalassos kenti / Doğası, palmiyelerle sıralanmış bulvarları, geleneksel mimarisini korumuş merkezi, Kaleiçi ve büyük ölçekli turizm yatırımları ile Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden Antalya / Phaselis, Limyra, Arykanda antik kentleri…

19 Haziran Cuma: İSTANBUL -  KONYA - BEYŞEHİR - EĞİRDİR - AĞLASUN

FEST Travel tarafından önerilen uçuşa ve diğer ulaşım araçlarıyla gelişe göre 07.45’te Konya Havaalanı’nda buluşma. Beyşehir (Eşrefoğlu Camisi ve Kümbeti, İsmail Aka Medresesi, Bedesten), Hitit anıtı Eflatun Pınarı ve Eğirdir (Hızırbey Camisi, Dündar Bey Medresesi…) gezileri. Öğle yemeği (ÖY).  Ağlasun’a hareket. Ağlasun’da akşam yemeği ve konaklama (AY/K).

20 Haziran Cumartesi: AĞLASUN - SAGALASSOS - BURDUR - ANTALYA

Kahvaltıdan sonra Sagalassos (Antonius Pius Tapınağı, Anıtsal Çeşme, tiyatro, agoralar…) gezisi. Burdur’a hareket. Burdur Arkeoloji Müzesi gezisi. ÖY. Öğleden sonra Antalya’ya hareket. Arkeoloji Müzesi ve Kaleiçi (Kesik Minare, Yivli Minare, Eski Liman) gezileri. Antalya’da AY/K.

21 Haziran Pazar: ANTALYA - İSTANBUL

Kahvaltıdan sonra Arykanda ve Limyra gezileri. ÖY. Phaselis Antik Kent gezisi. Antalya Havaalanı’na transfer. 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler: • Özel araç ile programda yazılı olan tüm geziler,

 • Ağlasun’da ve Antalya’da yarım pansiyon esasına göre konaklama,

 • 3 öğle yemeği,

 • 2 Akşam yemeği,

 • FEST Travel özel “Gezi Kitapçığı”.

 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

 • Tüm bahşişler (tur liderine ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),

 • Uzman FEST Travel rehberlik hizmeti,

 • Zorunlu TURSAB Seyahat Sigortası,

 • KDV.


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: • İstanbul - Konya / Antalya - İstanbul ulaşımı,

 • Son gün akşam yemeği,

 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınacak alkollü - alkolsüz içecekler,

 • Kişisel harcamalar (telefon, minibar…)

Nedime Dicle

Profesyonel Rehber

1965 Söke doğumluyum. İzmir Amerikan Lisesi ve Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni bitirdim. Amerikan Hava Kuvvetleri'nde (Tuslog) Toplum İlişkileri Departmanı'nda çalıştığım yıllar boyunca, Amerika'lılara Türkiye içinde çeşitli turlar düzenleyip onlara liderlik etmeye başladıktan sonra, bunu meslek edinmeyi planlayarak Turizm Bakanlığı'nın kursuna gittim ve 1996 yılında İngilizce'den kokartımı aldım. O tarihten itibaren hem yurt içi hem yurt dışı turlarında rehberlik yapmaktayım. Zamanla fransızcayı da bildiğim dillere ekledim. Mesleğimin yanı sıra, yıllar boyu kış aylarında 3 ay kendime vakit ayırarak, sırt çantasıylla uzak ülkeleri gezmeyi hobi edindim.

 

Hayatımda en keyif aldığım etkinlikler, yeni kültürler tanımak ve spor yapmak oldu. Ve kendi gezilerim sırasında, tarihin yanı sıra, insanların yaşam biçimleri, folklörleri, yeme içme kültürleri, dil yapıları, inançları, eğlenme biçimleri, üretimleri gibi alt başlıklarla özellikle ilgilenmekten keyif aldım.

 

Bugüne dek pek çok ülkeyi dolaştım: Avrupa'nın çoğu ülkesi, Kuzey Afrika, Doğu Amerika, Asya, Güney Doğu Asya Ülkeleri bunlardan bazılarıdır.

 

Yıllardır Avustralya ve Yeni Zelandalıları kendi ülkemizde gezdirdiğim için hem bu halklara olan aşinalığım, hem de 3 ayımı bu iki ülkede sırt çantası ile köşe bucak gezerek dolaştığım için, bu iki destinasyon hayatımda özel ilgi alanı oluşturmuştur. Dünyanın bir başka ucundaki kıtada yaratılan 'yeni yaşam', bir yandan doğanın cazibesi, öte yandan ise oraların yerli halkları olan aborijin ve mauri'lerin kültürel zenginlikleri ile süslenince, bize iz bırakacak bir gezi sunmaktadır.

İsim  *
Soyisim  *
Telefon  *
E-posta  *
Adres
Tur SAGALASSOS KÜLTÜR GEZİSİ
Kişi Sayısı  *
Mesaj