Bizi Takip Edin!

> Gezilerimiz > KAHRAMANMARAŞ,GAZİANTEP,ZEUGMA MOZAİKLERİ GÖBEKLİTEPE VE MİSTİK ŞANLIURFA

KAHRAMANMARAŞ,GAZİANTEP,ZEUGMA MOZAİKLERİ GÖBEKLİTEPE VE MİSTİK ŞANLIURFA
Tarih :14.5.2015 - 17.5.2015

Fiyat :1.500,00 ₺
Gezgin sayısı 26 kişi ile sınırlıdır!

Bu geziyi tam 9 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Gezi Detayıİpek Yolu ve Baharat Yolu üzerinde kurulmuş olan Kahramanmaraş / Yaklaşık iki bin metrekarelik mozaik koleksiyonunun sergilendiği Zeugma Kültür Merkezi / Tarih ve lezzet durağı Gaziantep / Son yılların en önemli arkeolojik keşiflerinden birisi olan, cilalı taş devrinden kalma, dünyanın bilinen en eski yapılar topluluğu Göbeklitepe /  Peygamberler ve dinler kenti Şanlıurfa / Dünyanın ilk bilim merkezlerinden Harran / Sabiîlik inanışının en önemli merkezlerinden birisi olan Soğmatar Antik Kenti…

14 Mayıs 2015 Perşembe: İSTANBUL - KAHRAMANMARAŞ - GAZİANTEP

FEST Travel tarafından önerilen uçuşa ve diğer ulaşım imkanları ile gelenlere göre saat 08.00’da  Kahramanmaraş Havalimanı’nda buluşma. Öğle yemeği (ÖY). Öğleden sonra Kahramanmaraş Arkeoloji Müzesi, Ulu Cami, Kapalı Çarşı gezileri sonrası Gaziantep’e hareket. Tarihi Gaziantep çarşısında gezinti. Yerel lokantada akşam yemeği (AY) ve otelde konaklama (K).

 

15 Mayıs 2015 Cuma: GAZİANTEP - HALFETİ - ŞANLIURFA

Kahvaltıdan sonra Eski Gaziantep sokaklarında gezi sonrası Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi ziyareti. Birecik’te ÖY. Öğleden sonra, Halfeti’de tekne gezintisi. Şanlıurfa’ya hareket, yerel lokantada AY ve otelde K.

 

16 Mayıs 2015 Cumartesi: ŞANLIURFA

Göbeklitepe  ve Arkeopark gezileri. ÖY.  Şanlıurfa şehir gezisi: Balıklı Göl, Urfa Çarşısı, Halil İbrahim Mevlit Camisi, Halil İbrahim Makam Camisi, Gümrük Han, tarihi hanlar ve sokaklar. Otel’de yöresel müzik eşliğinde akşam yemeği ve konaklama (AY/K).

 

17 Mayıs 2015 Pazar: ŞANLIURFA - HARRAN - ŞANLIURFA - İSTANBUL

Kahvaltıdan sonra Harran’a hareket. Rahel Kuyusu, Harran Evleri, Ulu Cami kalıntıları ve surlar gezileri. Kumanya şeklinde ÖY. Öğleden sonra Bazda Mağaraları, Han El Ba’rur Kervansarayı, Şuayib ve Soğmatar Antik Kentleri gezileri. Saat 17.30’da havalimanına transfer.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler: • Özel araç ile programda yazılı olan tüm geziler,

 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,

 • 4 yıldızlı otellerde oda kahvaltı esasına göre konaklama,

 • Yerel lokantada 2 akşam yemeği,

 • 4 öğle yemeği (bir tanesi kumanya şeklinde),

 • Şanlıurfa’da otelde yöresel müzik eşliğinde 1 akşam yemeği,

 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor.),

 • Zorunlu Paket Tur TÜRSAB Sigortası,

 • FEST Travel özel “Gezi Kitapçığı.”

 • KDV.


 


 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: • İstanbul – Gaziantep / Şanlıurfa – İstanbul ulaşımı,

 • Son gün akşam yemeği,

 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınacak alkollü - alkolsüz içecekler,

 • Kişisel harcamalar.

Onur Güven

Profesyonel Rehber

1965 yilinda Istanbul’da dogdum.Ortaögrenimimi Istanbul’da bir Fransiz okulunda tamamladim. Hukuk, edebiyat, Italyan dili ve Roman dilleri  üzerine  yüksekögrenim gördüm.

 

1984 yilinda basladigim profesyonel tercüman-rehberlik yasamimi bugüne degin araliksiz olarak sürdürdüm. 2005  yilinda FEST Travel bünyesine  katilmakla, yabancilara ülkemizin tarihsel, dogal, kültürel degerlerini tanitmaktan ibaret olan profesyonel yasamim yeni bir boyut kazanmis oldu. Böylece, birikimimi anadilimde, anadilimi konusanlarla paylasma arzuma da kavusmus oldum. Gezginligin bir yasam biçimi oldugunu düsünüyorum. Okuyan, gezen, gören insanin önyargilardan uzaklastigini, dünyayi daha dogru algiladigini gözlemliyorum. Bilginin sonsuz olduguna, paylastikça çogaldigina  inaniyorum. Yasam biçimini profesyonel ugrasiyla birlestirmeyi  basarmis  biri olmaktan dolayi mutluluk duyuyorum. Kosullar elverdigi sürece, insanligin yarattigi sonsuz evrensel birikimi tanimaya çalismak ve edindigim birikimi baskalariyla paylasmak arzusunu içimde tasiyorum.

 

İsim  *
Soyisim  *
Telefon  *
E-posta  *
Adres
Tur KAHRAMANMARAŞ,GAZİANTEP,ZEUGMA MOZAİKLERİ GÖBEKLİTEPE VE MİSTİK ŞANLIURFA
Kişi Sayısı  *
Mesaj