Bizi Takip Edin!

> Gezilerimiz > IĞDIR-DOĞUBEYAZIT-KARS

IĞDIR-DOĞUBEYAZIT-KARS
Tarih :6.6.2015 - 13.6.2015

Fiyat :1.400,00 ₺
Gezgin sayısı 26 kişi ile sınırlıdır!

Bu geziyi tam 9 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Gezi DetayıKuyucuk Gölü Yaban Hayatı ile 2009’da Avrupa Seçkin Destinasyonu (EDEN) seçilen Kars’ta bahar manzaraları / Doğu Anadolu’nun en zengin müzelerinden biri Kars Müzesi / Ayakta kalmış yapılarıyla ortaçağın en görkemli yerleşimlerden biri olan Ani / Doğu Anadolu Bölgesi'nin tatlı su göllerinden Çıldır Gölü / Rus işgali döneminden kalma taş binalar / Allahuekber Dağları’nın eteğindeki Sarıkamış / Kars mutfağı ile tanışma ve özel “kaz ziyafeti”…

10 Haziran Çarşamba: IĞDIR - DOĞUBAYAZIT

Saat 12.00’da Iğdır Havalimanı’nda buluşma ve Doğubayazıt’a hareket. Doğubayazıt Kalesi ve İshak Paşa Sarayı gezileri. Doğubayazıt’ta otelde akşam yemeği ve konaklama (AY/K).

 

11 Haziran Perşembe: DOĞUBAYAZIT - SARIKAMIŞ - KARS

Kahvaltıdan sonra Sarıkamış’a hareket. Ülkemizin yeni kış turizmi merkezlerinden Sarıkamış’ı ziyareti. Öğle yemeği (ÖY). Kars’a dönüş ve Zavot köyünde bulunan Türkiye’nin ilk ve tek peynir müzesi gezisi, otelde (AY/K).

 

12 Haziran Cuma: KARS

Kahvaltıdan sonra Ani Harabeleri gezisi. Çıldır’da ÖY. Öğleden sonra çarpıcı doğa manzarası içinde Çıldır Gölü’ne varış. Göl çevresinde gezinti. Kars’ta yöresel müzik eşliğinde AY ve otelde konaklama (K).

 

13 Haziran Cumartesi: KARS

Kahvaltıdan sonra Kars şehir gezisi. Kars Müzesi, Kars Kalesi, Osmanlı ve Rus dönemlerinden kalma eski yapılar ve Kars sokaklarında gezinti. ÖY. Kars Havalimanı’na hareket.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler: • Özel araç ile programda yazılı olan tüm geziler,

 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,   • Doğubayazıt’ta yerel otelde yarım pansiyon esasına göre konaklama,

 • Kars’ta yerel otelde 1gece oda kahvaltı, 1 gece yarım pansiyon esasına göre konaklama,

 • 3 öğle yemeği,

 • Yerel bir lokantada 1 akşam yemeği,

 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri, • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor.),

 • Zorunlu Paket Tur TÜRSAB Sigortası,

 • FEST Travel özel “Gezi Kitapçığı.”

 • KDV.


 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: • İstanbul - Iğdır / Kars - İstanbul ulaşımı,

 • İlk gün öğle yemeği,

 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınan alkollü - alkolsüz içecekler içecekler,

 • Kişisel harcamalar.

Yıldırım Büktel

Profesyonel Rehber

1962 yılında Ardanuç’ta doğdum. Babamın mesleği dolayısıyla çocukluğum Anadolu’nun çeşitli yerlerinde geçti. Gezme, görme merakım belki o zamandan oluşmuş olsa gerek. İstanbul’da Galatasaray Lisesi’ni, Ankara’da Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdim. Üniversitede iken öğrencilik yıllarında yapmaya başladığım rehberlik mesleğini 1985 yılından itibaren profesyonel olarak yapmaya devam ediyorum. Başlangıçta Türkiye’nin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerini yabancı turistlere tanıtmaktan ibaret olan meslek yaşantım 1997 yılından itibaren FEST ile çalışmaya başlamamla beraber yeni bir boyut kazandı. 7 yıldır yabancı gruplarla Türkiye’nin çeşitli bölgelerini gezmenin yanı sıra Türk grupları ile Toskana, Sicilya, Sardinya, Korsika, Loire Şatoları, Ürdün, Suriye, Lübnan, Umman Sultanlığı, Yemen, Türkistan, Özbekistan, Kazakistan gezileri ile ülkemizde de çocukluğumun bir bölümünü geçirdiğim Güneydoğu ve Doğu Anadolu kültür gezilerini gerçekleştiriyorum. Gezmenin, tanımanın, anlamanın insanın dünyasını geliştirdiğine, ön yargılarından uzak dünya vatandaşı olmasına katkıda bulunduğunu düşünüyorum. Kültür gezilerinin bir estetiği olması gerektiğine ve bu estetiği yaratmanın da deneyim ve irade ile mümkün olduğuna inanıyorum. Koşullar elverdikçe gezmeyi, gezdirmeyi, sonsuz bir zenginlik olarak nitelediğim evrensel kültür değerlerini tanımayı ve tanıtmayı arzu ediyorum.

İsim  *
Soyisim  *
Telefon  *
E-posta  *
Adres
Tur IĞDIR-DOĞUBEYAZIT-KARS
Kişi Sayısı  *
Mesaj