Bizi Takip Edin!

> FEST Travel > Genel Koşullar

Genel Koşullar
FEST Seyahat Acentası (kısaca FEST) tarafından açıklanan fiyatlara dahil olan hizmetler (sandviç-meyve suyu, öğle ya da akşam yemekleri, vizeler, yurtdışı çıkış harcı, KDV...) ve ödeme koşulları net bir biçimde belirtilmektedir.

Günlük, konaklamalı hafta sonu, yurtiçi ve yurtdışı gezilerde rezervasyonun kesinleşebilmesi için gezi bedelinin belirtilen son ödeme tarihinde banka hesap numaralarına yatırılması ya da bizzat FEST'e ödenmesi gerekmektedir. Belirtilen günde ödemesi yapılmayan rezervasyonlar bir kez daha hatırlatılmadan, herhangi bir özel ayrım yapılmadan iptal edilir.

FEST'e sözlü ya da yazılı rezervasyon yaptırmadan bankaya para yatırılamaz.

Rezervasyon yaptırılan turdan vazgeçilirse FEST'e en kısa zamanda bilgi verilir.

Konaklamalı yurtiçi ve yurtdışı gezilerinde gezi bedeli belirtilen koşullara göre ödenir. Kesin kayıt, belirtilen birinci ön ödemenin FEST'e iletilmesi ile geçerlilik kazanır. Bakiyenin gezi başlama tarihinden en az 20 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Konaklamalı yurtiçi gezilerinde kredi kartı ile ödeme yaparak katılmak isteyenlerin, ilk ödeme tarihinde tur bedelinin tamamını ödemeleri gerekmektedir.

Turların gerçekleşebilmesi için gezilere en az 15 kişinin katılması gereklidir. Kişi sayısındaki azalmadan doğabilecek maliyet artışları aynı oranda fiyatlara yansıtılacak ya da gezi iptal edilecektir.

Trenli ve uçaklı turlarda, kesin kayıt yapıldıktan sonra tren ve uçağa gelebilecek yeni zamlar, fiyatlara aynen yansıtılır.

Geziye çıkmadan önce veya gezi sırasında meydana gelebilecek iç savaş, çatışma, olağanüstü hal, sıkıyönetim gibi olaylardan, tabi afetten, grevlerden, teknik olaylardan, taşıyıcı şirketlerin yapabilecekleri iptallerden, gecikmelerden ve devletlerarası ilişkilerden doğabilecek değişikliklerden dolayı FEST sorumlu tutulamaz.

Konaklama ve geziler süresince konaklama tesislerinde ya da hizmet sunan araç ve mekanlarda müşterilerden dolayı oluşabilecek hasar, zarar, kayıplardan FEST sorumlu değildir.

Yurtdışı gezilerde yolcularımızın pasaport ve gümrükle ilgili eksikliklerinden meydana gelecek aksaklıklardan FEST sorumlu tutulamaz.

FEST, müşteri ile konsolosluklar arasında bir aracıdır. Konsoloslukların vize vermemesi durumunda oluşacak zararlardan FEST sorumlu değildir.

FEST, herhangi bir nedenle yurtiçi ve yurtdışı tur iptaline gidebilir. Bu durumda yatırılan paralar yolculara aynen iade edilir.

Otobüste oturmada sıra atlama koşuluna uyulur. Turlarda otobüste sigara içme yasağı vardır.

Otellere yerleşme ve otellerden ayrılış (check-in / check-out) saatleri en geç 13.00 olarak belirlenmiştir.

Tur programlarında verilen fiyatlar iki kişilik odalardaki kişi başı fiyatlardır. İki kişilik odalarda kalmak isteyip de bir kişi olarak rezervasyon yaptıran müşterilerin yanına geziye 40 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde müşteri tek kişi farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalır.

Günübirlik turlarda 12 yaşına kadar olan çocuklara % 50 indirim uygulanır. Yurtiçi ve yurtdışı gezilerinde çocuk indirimleri ayrıca belirtilir.

Geziye katılanlar bir valiz ve bir el çantası getirebilirler ancak bunlar 20 kg ağırlığı aşamazlar. Genelde valizler taşıttırılmaktadır. Valiz taşıtma hizmetinin fiyata dahil olmadığı durumlarda valiz taşıma sorumluluğu müşteriye aittir.

Günlük gezilerde turdan önceki Salı akşamına kadar yapılan iptallerde gezi ücretinin tamamı iade edilir. Salı akşamından sonraki iptallerde geri ödeme yapılmaz.

Yurtdışı gezilerinde aksi belirtilmedikçe gezi tarihinden 40 gün öncesine kadar yapılan iptallerde gezi ücretinin tamamı, 20 gün öncesine kadar olan iptallerde gezi ücretinin % 50'si iade edilir. Daha sonraki iptallerde nedeni ne olursa olsun, iade yapılmaz.

Bu koşullar geziye katılanlarca okunmuş ve kabul edilmiş demektir. Anlaşmazlık halinde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.