Bizi Takip Edin!

> Gezilerimiz > ELAZIĞ VE MALATYA KÜLTÜR GEZİSİ

ELAZIĞ VE MALATYA KÜLTÜR GEZİSİ
Tarih :2.5.2015 - 3.5.2015

Fiyat :600,00 ₺
Gezgin sayısı 24 kişi ile sınırlıdır!

Bu geziyi tam 6 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Gezi DetayıUNESCO “Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi”ne Türkiye’den son dahil edilen 13 alandan biri olan ve milattan önce 5 binli yıllara tarihlenen Aslantepe Höyüğü / Keban Barajı kurtarma kazıları ile  Karakaya Barajı kurtarma kazılarında gün ışığına çıkarılan eserlerin sergilendiği Elazığ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi / Eski Elazığ olarak bilinen, bir açık hava müzesi gibi olan, müzesi, kalesi, camileri, kilisesi ile Antik Harput yerleşim alanı / Eski çağlardan beri Anadolu ve Ortadoğu'nun kavşak noktası Malatya / Malatya merkezinde yaklaşık 500 yıllık tarihi olan Yeni Cami / Battalgazi ilçesinde bulunan, 1224 yılında Selçuklu hükümdarı Alaaddin Keykubat zamanında inşa edilen dört eyvanlı plan ile İran’daki Büyük Selçuklu camilerinin Anadolu’daki ilk ve tek örneği Ulu Cami / Malatya şehir merkezinde yer alan cami, 1843 yılında ulemadan Hocazade Hacı Yusuf tarafından yaptırılmış Yeni Cami / Malatya merkezde en eski çarşılardan ve bir dönem çok sayıda demirci ustasının da faaliyet gösterdiği Demirciler Çarşısı…

2 Mayıs 2015 Cumartesi: ELAZIĞ - MALATYA

FEST Travel tarafından önerilen uçuşa ve diğer ulaşım imkanları ile gelenlere göre saat 09.00’da Elazığ Havalimanı’nda buluşma.  Eski Elazığ (Harput) gezisi: Ulu Cami, Harput Kalesi gezileri. Elazığ Müzesi ziyareti. Gezi esnasında Öğle yemeği (ÖY). Malatya’ya hareket. Malatya’da otelde akşam yemeği ve konaklama.

 

3 Mayıs 2015 Pazar: MALATYA

Kahvaltıdan sonra Malatya Müzesi ziyareti. Aslantepe Höyüğü gezileri. ÖY. Battalgazi’ye hareket. Eski Malatya gezisi : Kervansaray, Malatya Ulu Cami. Malatya’ya dönüş. Malatya şehir gezisi: Şire Han, Demirciler Çarşısı, Yeni Cami gezileri. Malatya Havaalanı’na transfer.   

Fiyata Dahil Olan Hizmetler: • Özel araç ile programda yazılı olan tüm geziler,

 • FEST Travel uzman rehberlik hizmeti,

 • Malatya’da otelde oda kahvaltı esasına göre konaklama,

 • Yerel lokantada 1 akşam yemeği,

 • 2 öğle yemeği,

 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri,

 • Tüm bahşişler (gezi rehberi ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor.),

 • Zorunlu Paket Tur TÜRSAB Sigortası,

 • FEST Travel özel “Gezi Kitapçığı.”

 • KDV.


 


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler: • İstanbul – Elazığ  / Malatya – İstanbul ulaşımı,

 • Fiyata dahil olan yemekler sırasında alınacak alkollü - alkolsüz içecekler,

 • Kişisel harcamalar.

Onur Güven

Profesyonel Rehber

1965 yilinda Istanbul’da dogdum.Ortaögrenimimi Istanbul’da bir Fransiz okulunda tamamladim. Hukuk, edebiyat, Italyan dili ve Roman dilleri  üzerine  yüksekögrenim gördüm.

 

1984 yilinda basladigim profesyonel tercüman-rehberlik yasamimi bugüne degin araliksiz olarak sürdürdüm. 2005  yilinda FEST Travel bünyesine  katilmakla, yabancilara ülkemizin tarihsel, dogal, kültürel degerlerini tanitmaktan ibaret olan profesyonel yasamim yeni bir boyut kazanmis oldu. Böylece, birikimimi anadilimde, anadilimi konusanlarla paylasma arzuma da kavusmus oldum. Gezginligin bir yasam biçimi oldugunu düsünüyorum. Okuyan, gezen, gören insanin önyargilardan uzaklastigini, dünyayi daha dogru algiladigini gözlemliyorum. Bilginin sonsuz olduguna, paylastikça çogaldigina  inaniyorum. Yasam biçimini profesyonel ugrasiyla birlestirmeyi  basarmis  biri olmaktan dolayi mutluluk duyuyorum. Kosullar elverdigi sürece, insanligin yarattigi sonsuz evrensel birikimi tanimaya çalismak ve edindigim birikimi baskalariyla paylasmak arzusunu içimde tasiyorum.

 

İsim  *
Soyisim  *
Telefon  *
E-posta  *
Adres
Tur ELAZIĞ VE MALATYA KÜLTÜR GEZİSİ
Kişi Sayısı  *
Mesaj