Bizi Takip Edin!

> Gezilerimiz > Adım Adım Beyoğlu - II / Pera - I

Adım Adım Beyoğlu - II / Pera - I
Tarih :15.9.2014

Fiyat :80,00 ₺
Gezgin sayısı 35 kişi ile sınırlıdır!

Bu geziyi tam 32 yıldır gerçekleştiriyoruz...

Gezi DetayıProfesyonel Rehber TURGAY TUNA

Taksim Cumhuriyet Meydanı, Sine Majik, Maksem, Fransız Hastanesi, Surp Hovhan Vosgeparan Kilisesi, Aya Triada, Zapyon Lisesi, Esayan Lisesi, St. Pulcherie Lisesi, Tel Sokak, Beyoğlu Spor Kulübü, Afrika Han, Dünya ve Fitaş Sinemaları, Hasnun Galip Sokak, Rumeli Pasajı, Ağa Camisi, Surp Asdvadzadzin Katolik Ermeni Patrikhane Kilisesi, Alkazar Sineması, Cercle d'Orient (Büyük Doğu Klubü), Tokatlıyan Oteli, Anadolu Pasajı, Halep Pasajı, Köçeoğlu Malikânesi, Çiçek Pasajı, Balık Pazarı, Üç Horan Ermeni Kilisesi, Avrupa Pasajı, Galatasaray Lisesi, Galatasaray Postanesi, Zoğrafyon Lisesi, Cezayir Sokak, Gül Baba Türbesi. (Bazı yapılar dışarıdan görülecektir.)

Buluşma Yeri ve Saati : Taksim AKM Önü, Saat: 10.00. Bu gezide ulaşım aracı olmayacaktır. Öğle yemeği dahildir.

(Öğle yemeği fiyata dahildir.)

Turgay Tuna

Profesyonel Rehber

Turgay Tuna 1951 yılında İstanbul’da doğdu. Galatasaray Lisesi’nde okuduktan sonra Hacettepe Üniversitesi’nde Turizm eğitimi gördü.

 

1973 Yılından bu yana profesyonel tercüman-rehberlik mesleğinin yanı sıra yazarlık ve fotoğrafçılığını da sürdürmeye devam eden Tuna; Skylife’tan Cumhuriyet’e birçok dergi ve gazetede 500’den fazla makaleye imza attı.

 

1980-86 Yılları arasında bir Fransız seyahat acentesinin Mısır’daki temsilciliğini yaptığı sıralarda Mısır tarihini etüd etti ve o günlerden bu günlere Mısır’da kuzeyden güneye 142  tur yaparak 230.000 km’den fazla yol katetti. Yaptığı bu turlarda 10.000’den fazla dia+fotoğraf çekerek Mısır’la ilgili büyük bir diabank oluşturdu.. Eşi Josie Tuna ile birlikte yıllardan beri papirüs üzerine gerçekleştirdikleri eski Mısır resimleriyle, porselen, taş ve ahşap malzemelerden yaptıkları figürin, amület gibi röprodüksiyonları ilk kez 1984 yılında Yapı ve Kredi Bankası Kazım Taşkent Galerisi’nde, ardından  da günümüze dek  daha  başka  galeri ve kültür merkezlerinde  “Eski Mısır’dan Esintiler” adı altında açtıkları sergilerle gerçekleş-tirdi. Üniversitelerde Mısır tarihi üzerine konferans ve sunumlar yapan Turgay Tuna; aynı zamanda Eski Mısır Tarihi üzerine seminerler  vermektedir. 

 

Turgay Tuna’nın yayımlanmış olan kitapları :

Bir Zamanlar Bakırköy (İletişim Yayınları), Bergama Gezi Rehberi -dört ayrı dilde-(Revak Yayınları), 3000 Yıllık Gizem Tutankhamon (Güncel Yayıncılık), Hebdomon’dan Bakırköy’ e (Bakırköy Belediyesi Kültür Yayınları), Türk Örf Ve Adetleri -beş ayrı dilde- (Damla Yayıncılık), Bakırköy Rehberi (Pera Ajans Yayınları), Ahlan ve Sahlan Kahire (M.B.Yayınları), Posta Pullarında Atatürk (İstanbul Kültür A.Ş. Yayınları), Deniz Feneri’nin Işığında Ayastefanos (Karakter Color), Bilinmeyen Kapadokya (Bağlam Yayınevi).

İsim  *
Soyisim  *
Telefon  *
E-posta  *
Adres
Tur Adım Adım Beyoğlu - II / Pera - I
Kişi Sayısı  *
Mesaj